
Zainteresowanie uprawą soi w Polsce systematycznie wzrasta. W związku z odkrywaniem coraz szerszego wachlarza jej zastosowań, rośnie również zapotrzebowanie. Obecnie jednym z największych odbiorców ziarna soi w naszym kraju jest Agrolok. Firma prowadzi skup na potrzeby zlokalizowanego w Osieku (pow. brodnicki, woj. kujawsko-pomorskie) Zakładu Uszlachetniania Białka Roślinnego – jednego z najnowocześniejszych zakładów przetwarzających nasiona soi i rzepaku, w którym – z uwagi na rozbudowę – znacznie wzrosło potrzebowanie na soję.
Bezpieczeństwo skupu
Najlepszą odpowiedzią na pytanie: dlaczego warto sprzedać plon do Agroloku jest słowo „bezpieczeństwo”. Zapewnia je m.in. pewny zbyt, czy umowa, która zawiera takie informacje jak: cena, termin płatności (należności wypłacamy w ciągu 14 dni od dnia wystawienia faktury), termin odbioru oraz uczciwe badanie jakości towaru zgodnie z parametrami zawartymi w umowie. Ponadto sprzedając do Agroloku, sprzedaje się nie do pośrednika, a do finalnego odbiorcy – Zakładu Uszlachetniania Białka Roślinnego w Osieku. Skup prowadzony jest tam przez cały rok. Z terenu całej Polski odbierane są ilości całosamochodowe (min 25 ton).W trakcie zbiorów uruchamiane są natomiast magazyny blisko producentów w Polsce południowo-wschodniej: w Hrubieszowie, Przemyślu i Ożarowie. Dzięki udostępnieniu sieci magazynów na terenie całego kraju, producenci mogą dostarczać nawet mniejsze ilości towaru.
Brak potrąceń
Tym, co wyróżnia firmę, jest skup mokrego ziarna soi, czyli powyżej 13% wilgotności. W trakcie zbiorów Agrolok przyjmuje także soję o wyższej wilgotności (do 18%). Nie ma także potrąceń ceny za niskie białko I zaolejenie.Specjalna dopłata
Dodatkowo, dla plantatorów, którzy kupią materiał siewny w Agroloku, a następnie sprzedadzą do niego pozyskany plon, firma przygotowała specjalną ofertę skupu. Jest to dopłataw wysokości 30 zł/t ceny cennikowej skupu.Bieżące notowania cen dostępne są na naszej stronie internetowej w zakładce Notowania.
Więcej informacji o szczegółach skupu oraz numery telefonówdo maklerów odpowiadajacych za poszczególne województwa znajdziecie w zakładce SKUP ZBÓŻ
KOMENTARZE (0)