Tydzień soi z Agrolokiem!

Soja jako roślina z potencjałem, w dodatku nie wymagająca tak dużych nakładów nawozu jak zboża, budzi coraz większe zainteresowanie polskich plantatorów. Wychodząc im naprzeciw, firma Agrolok ogłasza Tydzień soi! Na producentów czekają specjalne akcje promocyjne, a to nie wszystko, co firma ma do zaoferowania nowym i przyszłym producentom soi.
 

Sytuacja na rynku nawozów w ostatnim czasie była dynamiczna, ich ceny nieustannie rosły. Wahania cen nawozów najmniej odczuwają producenci soi. Powody takiej sytuacji są co najmniej dwa. Pierwszym z nich są wysokie ceny skupu ziarna soi, które rekompensują wydatki poniesione przez rolników w trakcie produkcji. Drugim, równie istotnym powodem jest to, że soja do prawidłowego wzrostu nie potrzebuje tak intensywnego nawożenia jak np. zboża. Co więcej, soja poprawia jakość stanowiska, gleba po niej jest łatwiejsza w uprawie i zawiera więcej substancji organicznej, a to z kolei wpływa korzystnie na kolejne zasiewy. By cieszyć się udanym plonem, wystarczy dobrać odmianę odpowiednią do regionu i panujących w nim warunków klimatycznych. Pomogą w tym specjaliści agrotechniczni firmy Agrolok.
 

– Powinniśmy postawić na polskie białko. Ono może efektywnie zastępować importowaną śrutę sojową, również z uzasadnieniem ekonomicznym – mówił Jan Krzysztof Ardanowski w trakcie odbywającej się w 2019 roku wizyty w Zakładzie Uszlachetniania Białka Roślinnego w Osieku. Były minister rolnictwa podkreślał wówczas również fakt, że ZUBR wypełnił występującą dotychczas w kraju lukę między rolnikiem a mieszalniami pasz i całym sektorem paszowym. Zaznaczył też, że wyprodukowana w Polsce soja to znakomite źródło wysoko strawnego białka, które z powodzeniem można stosować w paszach produkowanych w naszym kraju. Relacja z wizyty Jana Krzysztofa Ardanowskiego dostępny jest pod linkiem: Minister Ardanowski w fabryce ZUBR .
 

Soja to roślina z potencjałem. Po przetworzeniu sprawdza się nie tylko w produkcji zwierzęcej, ale z powodzeniem trafia również na stół w postaci mleka sojowego, burgerów, czy kiełbas sojowych. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie produkcją soi nieustannie rośnie. Jeszcze 20 lat temu na polskich polach rzadko można było natknąć się na jej plantację. W ostatnim dziesięcioleciu, dzięki rosnącemu zainteresowaniu rośliną z rodziny bobowatych, aż trzydziestokrotnie wzrosła powierzchnia jej zasiewów i obecnie wynosi 25 tys. ha!
 

Wychodząc naprzeciw coraz większemu zainteresowaniu, firma Agrolok jeszcze bardziej otwiera się na plantatorów i ogłasza Tydzień soi (17-21 stycznia), w trakcie którego producenci mogą skorzystać z wyjątkowych akcji promocyjnych, a także uzyskać informacje o tych aktywnych cały rok. To również bardzo dobra okazja, by bezpłatnie uzupełnić swoją wiedzę z zakresu uprawy tej rośliny. Przez cały tydzień na producentów soi oraz tych, którzy dopiero myślą o dołączeniu do tego grona, czekają specjaliści, z którymi można porozmawiać, dzwoniąc pod numer: 600 460 135.

Z myślą o przyszłych i obecnych plantatorach soi, 19 stycznia o godz. 19 przeprowadzony zostanie także webinar „Soja – zysk bez inwestycji. Zaoszczędź na nawożeniu, postaw na soję”. W jego trakcie specjaliści firmy Agrolok oraz prezes Stowarzyszenia Polska Soja podzielą się z widzami solidną dawką wiedzy. Zaplanowano także konkurs z nagrodami. Organizatorem wydarzenia są Wiadomości Rolnicze Polska. Link do wydarzenia znajdą Państwo m.in. na profilu Agroloku na Facebooku.
 

Promocja 15+1

 

Tylko w tym tygodniu klienci mają okazję skorzystać z wyjątkowej Promocji 15+1 dotyczącej nasion soi SG Anser. Plantator, który od 17 do 21 stycznia dokona zakupu nasion tej odmiany w ilości minimum 15 jednostek, otrzyma 1 jednostkę tej samej odmiany tylko za 1 zł! Możliwa jest wielokrotność, a więc np. do zakupionych 30 jednostek, przysługują 2 jednostki promocyjne w kwocie 1 zł za każdą. Warto mieć na uwadze, że wraz z upływem czasu, zmniejsza się dostępny asortyment. Jest to więc idealny czas, by nie czekać na ostatni moment i już teraz dokonać zakupu.
 

Zysk ukryty w nasionku soi

 

Producenci soi mogą liczyć także na trwającą cały rok akcję promocyjną dla klientów kupujących materiał siewny w Agroloku, którzy pozyskany plon sprzedadzą w należących do firmy punktach skupu. Wówczas do każdej pozyskanej w ten sposób tony soi, Agrolok dopłaca 30 zł netto w stosunku do aktualnie obowiązującej ceny. Akcja trwa do 31 grudnia 2022 r. Szczegóły dotyczące punktów skupu i wszelkie ważne informacje przybliżają przedstawiciele handlowi.
 

Korzyści dla producentów soi

 

Niskie zapotrzebowanie na nawóz, wysokie ceny skupu i wyjątkowe akcje promocyjne to nie wszystkie korzyści, na jakie mogą liczyć producenci soi. Roślina może być uprawiana i opłacalna w każdym gospodarstwie i każdym systemie produkcyjnym. Dzięki temu, że Agrolok udostępnił sieć magazynów w całej Polsce, rolnicy mogą dostarczać nawet mniejsze ilości towaru, który następnie przekazywany jest do Zakładu Uszlachetniania Białka Roślinnego w Osieku. Co więcej, z uwagi na wciąż wzrastające zapotrzebowanie ZUBR (już wkrótce ze 120 tys., wzrośnie ono do 250 tys. ton rocznie!), soja skupowana jest cały rok, producenci mogą więc liczyć na pewny zbyt i sprzedaż od razu do finalnego odbiorcy. Gwarancją bezpiecznej sprzedaży są ponadto: umowa i terminowe płatności, brak potrąceń za olej oraz współpraca Agroloku ze Stowarzyszeniem Polska Soja.
 

Usługowy zbiór soi kosą flex

 

Ponadto firma oferuje również usługowy zbiór soi. By zminimalizować utratę plonu, do zbioru wykorzystywany jest specjalny heder, który dzięki elastycznej listwie tnącej i regulacji zawieszenia, reaguje na nierówności terenu i jest w stanie poradzić sobie nawet z nisko osadzonym pierwszym strąkiem. Z usługi mogą skorzystać producenci w promieniu 50 km od magazynów w Osieku, Ożarowie i Przemyślu.
 

Stowarzyszenie Polska Soja

 

Dodatkowo, dzięki współpracy Agroloku ze Stowarzyszeniem Polska Soja, na bieżąco przeprowadzane są eksperymenty polowe, obserwacja pól produkcyjnych oraz testy technologii upraw i zbioru. Możliwy jest również ciągły transfer wiedzy, która za pośrednictwem stowarzyszenia przekazywana jest do należących do niego plantatorów. Dlaczego jeszcze warto dołączyć do grona plantatorów soi? O tym w kilku zdaniach opowiada prezes SPS – Krystian Ambroziak w filmie: Soja: od nasion do zbiorów z Agrolokiem .
 

Jeżeli do tej pory nie współpracowali Państwo z Agrolokiem, zachęcamy do kontaktu z pracownikami Działu Obsługi Handlowej (tel.: 56 682 38 88). Jeśli natomiast chcą Państwo zapoznać się z pracą Stowarzyszenia Polska Soja lub są zainteresowani zapisaniem się do niego, zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 600 460 135.